شبکه کردن کامپیوتر با سوئیچ

برای شبکه کردن کامپیوتر با سوئیچ  میتوان از کابل های شبکه بهره برد، اما اما نکته ی بسیار مهم پیش اقدام به کابل کشی این است که اطمینان حاصل کنید کارت شبکه بر روی سیستم نصب باشد. استاندارد های کابل کشی که برای شبکه کردن کامپیوتر ها به کار می برند با توجه به نوع کاربرد، توپولوژی و…  تفاوت می کند اما به طور کلی برای اتصال دو کامپیوتر از کابل های crossover و برای اتصال دیوایس ها به سوئیچ معمولا از کابل کشی های Straight استفاده می کنیم.

شرکت کیا شبکه با داشتن متخصصین با سابقه ی خود تمام امور مورد نیاز برای شبکه کردن کامپیوتر با سوئیچ را از مراحل نصب و راه اندازی شبکه ی شما  تا پایان پروژه به صورت حرفه ای و با صرف کمترین زمان ممکن برای شما عزیزان انجام خواهند داد.

مراحل شبکه کردن کامپیوتر با سوئیچ

شبکه کردن با سوییچ

پس از طی کردن مراحل فیزیکی شبکه کردن کامپیوتر با سوئیچ از طریق کابل اصلی، میبایست وارد تنظیمات control panel  شده و در بخش  network and sharing کلیک کرده و گزینه ی Local Area Connection را انتخاب کنید سپس در پنجره ی باز شده از طریق properties  و ورود به تنظیمات  Internet Protocol ver4   مراحل نرم افزاری شبکه  مثل ست کردن آی پی ها و … را طی کنید. اگر مودم یا پرینتری دارید که پورت شبکه ی RJ-45 دارند به منزله ی این است که به صورت مستقیم میتوانند به سوئیچ متصل شوند و آدرس آی پی بگیرند.

اگر تعداد سیستم ها کمتر از 3 عدد بود نیاز به شبکه کردن کامپیوتر با سوئیچ داریم؟

در ارتباط با مبحث شبکه کردن با کامپیوتر با سوئیچ می توان گفت برای تعداد سیستم های کم مانند شبکه های خانگی و شبکه ی بین دو سیستم خرید سوئیچ الزامی نیست و میتوان اینکار با شیوه ی راحت تری انجام داد. از راه های ایجاد شبکه برای دو کامپیوتر یکی استفاده از مودم و دیگری استفاده از یک کابل LAN  می باشد.

ساده ترین نوع شبکه کردن دو سیستم از طریق یک کابل LAN انجام شده و بیشتر برای انجام کارهای جزئی مانند تبادل اطلاعات، ارسال پیام و مواردی از این قبیل به کار می رود.

اما جالب است بدانید مودم به سادگی میتواند برای شما در یک شبکه ی خانگی نقش سوئیچ را بازی کند و تنها به مودم، کارت شبکه و کابل شبکه ی Straight برای زیر ساخت فیزیکی شبکه و اجرای تنظیمات شبکه ای در ویندوز سیستم های مد نظر خود نیاز دارید. در همین راستا به نکات زیر دقت کافی داشته باشید.

  • آی پی هایی که در آی پی آدرس وارد می کنید باید در رنج آی پی مودم باشند.
  • در قسمت default gateway  باید آی پی مودم خود را وارد کنید که عموما رنج 192.168.1.1 می باشد
  • در زمان انجام شبکه کردن، آنتی ویروس ویندوز و فایروال هر دو سیستم را غیر فعال نمایید

 

شبکه کردن کامپیوتر با سوئیچ در ADSL

وجود ADSL در شبکه کردن کامپیوتر با سوئیچ جزء مهم ترین وسایل برای اتصال چند سیستم به یک دیگر است و با رعایت نکات زیر میتوانید شبکه ی خود را با کمک ADSL ایجاد کنید

  • داشتن مودم مناسب بهمراه کارت شبکه و استریت
  • اتصال سیستم ها بهمراه سرور اصلی به مودم از طریق سوئیچ
  • انجام تنظیمات نرم افزاری شبکه در ویندوز مانند اختصاص دادن ادرس ip که در قسمت بالا به این نکته اشاره شد
  • در به اشتراک گذاشتن اطلاعات

شرکت ما نصب شبکه را با داشتن تجارب کافی در این زمینه برای شما اجرا کرده و یک شبکه استاندارد و مناسب، برای شما ایجاد خواهند کرد.